|     |  ورود به سايت |
چهارشنبه 15 مرداد 1399
DnnForge - NewsArticles
12

تهران و تفليس خواهان حمايت جدي از فعالان بخش خصوصي بويژه در امر كشاورزي هستند

تهران و تفليس خواهان حمايت جدي از فعالان بخش خصوصي بويژه در امر كشاورزي هستند

نشست مشترك بخش خصوصي كشاورزي، دامداري و دامپروري ايران و گرجستان با حضور 'صادق خليليان' وزير جهاد كشاورزي ايران و' زازا گوروزيا' وزير كشاورزي گرجستان ، در تفليس برگزار شد.به گزارش ايرنا ، در اين نشست گزارش كاملي از توانمندي هاي بخش كشاورزي ، دامپروري و دامداري ايران به فعالان بخش كشاورزي گرجستان ارايه شد تا از ظرفيت هاي كشاورزي ايران مطلع شوند. به گزارش ايرنا، در ادامه اين نشست كه با حضور وزيران كشاورزي دو كشور برگزار شد، راهكارهاي همكاري هاي فعالان كشاورزي دو كشور در زمينه هاي مختلف اين بخش مورد بحث و بررسي قرار گرفت. وزير جهاد كشاورزي ايران در اين نشست توانمندي هاي سه دهه اخير ايران در زمينه هاي مختلف علمي، صنعتي و كشاورزي را يادآورشد و گفت: اراده دو كشور بر گسترش هر چه بيشتر روابط فيمابين است و تهران و تفليس خواهان حمايت جدي از فعالان بخش خصوصي بويژه در امر كشاورزي هستند.
'صادق خليليان' ظرفيت هاي كشاورزي ايران و آب فراوان و خاك حاصلخيز گرجستان را مكمل يكديگر دانست و اظهار داشت: دو كشور بايد از اين ظرفيت ها به نحوه مناسبي استفاده كنند. 'زازا گوروزيا' وزير كشاورزي گرجستان نيز در اين نشست با اشاره به موقعيت جغرافيايي و تسهيل سرمايه گذاري در بخش كشاورزي در گرجستان، گفت: همكاري فعالان بخش خصوصي دو كشور در زمينه هاي كشاورزي مي تواند به عنوان پل ارتباطي و دوستي نقش مهمي را در توسعه مناسبات همه جانبه بين ايران و گرجستان، ايفا كنند.
گفتني است ، وزير جهاد كشاورزي ايران به همراه 35 نفر از فعالان بخش كشاورزي براي افزايش همكاري هاي دو كشور در اين زمينه، به تفليس كرده است.

تعداد مشاهده خبر: (1599)
گروه خبر: صنعت کشاورزی
کد خبر: 10
  • تهران و تفليس خواهان حمايت جدي از فعالان بخش خصوصي بويژه در امر كشاورزي هستند